Thursday, March 24, 2011


გაკვეთილის  თემა
ერეკლე მეფე და ინგილო ქალი


სწავლების  საფეხური  დაკლასი
საბაზო მეექვსე კლასი
ინტეგრირებული   საგნები . მასწავლებლების სახელი და გვარი
ქართული ლიტერატურა და ისტორია
ფატი ქამაშიძე, ბადრი კოჩალიძე
მოსწავლეთა რაოდენობა
ორი მოსწავლე
განსაკუთრებული  მიდგომების მქონე მოსწავლეთა რაოდენობა
კლასში არ არიან განსაკუთრებული მიდგომის მქონე ბავშვები
გაკვეთილის სასწავლო მიზნები  საგნების მიხედვით
იყენებს ფაქტებს ციტატებს საკუთარი მოსაზრების გასამყარებლად .ისტორიული კვლევისას განსაზღვრავს ისტორიულ ფაქტებს  საქართველოს მდგომარეობის შესახებ.მოჰყავს ფაქტები ერეკლე მეფის ბრძოლების შესახებ. განსაზღვრავს ლიტერატურულ და  ისტორიულმოვლენებს,მათ შორის   ურთიერთკავშირს.
 ეროვნული სასწავლო გეგმით განსაზღვრული  მისაღწევი შედეგი/ინდიკატორები
ისტ–ის საშვალებით,ფოტოების,რუკების გამოყენებით ახდენსისტორიულ საკითხების ინტეგრაციას
 აკვირდება და სწავლობს ლოგიკურ გარემოს განსაზღვრავს არსებულ ისტორიულ პრობლემებს.იყენებს კვლევისათვის საჭირო  მეთოდს.
თანმიმდევრობა
/აქტივობა და დრო/
დრო 15წუთი
1 აქტივობა
2 აქტივობა
3 აქტივობა
მასწავლებლებს წინასწარ აქვთ გამზადებული ცხრილი ,რომლის შევსებაც მოუწევთ მოსწავლეებს,ამისათვის მოსწავლეებს ჰყოფს ორ ჯგუფად  ჯგუფებს ევალებათ მოიძიონ გოგებაშვილის ერეკლე მეფის  შესაბამისი მასალები.
შეფასება
ვამოწმებთ ჯგუფურ მუშაობის შეფასებას სადაც წარმოდგენილი იქნება  პრეზენტაციები ,რუბრიკები და აქვეყნებე  lemill.net-ზე მასალების განყოფილებაში და ამ გრაფაში უთითებენ მის ბმულს
საკლასო მენეჯმენტი
საგანმანათლებლო რესურსები
 მასწავლებლები გაკვეთილზე  იყენებს  ისიტს ამისათვის დამჭირდება ერთი კომპიუთერი  რადგან კლასსი ორი მოსწავლეა

გაკვეთილის  თემა
ერეკლე მეფე და ინგილო ქალი


სწავლების  საფეხური  დაკლასი
საბაზო მეექვსე კლასი
ინტეგრირებული   საგნები . მასწავლებლების სახელი და გვარი
ქართული ლიტერატურა და ისტორია
ფატი ქამაშიძე, ბადრი კოჩალიძე
მოსწავლეთა რაოდენობა
ორი მოსწავლე
განსაკუთრებული  მიდგომების მქონე მოსწავლეთა რაოდენობა
კლასში არ არიან განსაკუთრებული მიდგომის მქონე ბავშვები
გაკვეთილის სასწავლო მიზნები  საგნების მიხედვით
იყენებს ფაქტებს ციტატებს საკუთარი მოსაზრების გასამყარებლად .ისტორიული კვლევისას განსაზღვრავს ისტორიულ ფაქტებს  საქართველოს მდგომარეობის შესახებ.მოჰყავს ფაქტები ერეკლე მეფის ბრძოლების შესახებ. განსაზღვრავს ლიტერატურულ და  ისტორიულმოვლენებს,მათ შორის   ურთიერთკავშირს.
 ეროვნული სასწავლო გეგმით განსაზღვრული  მისაღწევი შედეგი/ინდიკატორები
ისტ–ის საშვალებით,ფოტოების,რუკების გამოყენებით ახდენსისტორიულ საკითხების ინტეგრაციას
 აკვირდება და სწავლობს ლოგიკურ გარემოს განსაზღვრავს არსებულ ისტორიულ პრობლემებს.იყენებს კვლევისათვის საჭირო  მეთოდს.
თანმიმდევრობა
/აქტივობა და დრო/
დრო 15წუთი
1 აქტივობა
2 აქტივობა
3 აქტივობა
მასწავლებლებს წინასწარ აქვთ გამზადებული ცხრილი ,რომლის შევსებაც მოუწევთ მოსწავლეებს,ამისათვის მოსწავლეებს ჰყოფს ორ ჯგუფად  ჯგუფებს ევალებათ მოიძიონ გოგებაშვილის ერეკლე მეფის  შესაბამისი მასალები.
შეფასება
ვამოწმებთ ჯგუფურ მუშაობის შეფასებას სადაც წარმოდგენილი იქნება  პრეზენტაციები ,რუბრიკები და აქვეყნებე  lemill.net-ზე მასალების განყოფილებაში და ამ გრაფაში უთითებენ მის ბმულს
საკლასო მენეჯმენტი
საგანმანათლებლო რესურსები
 მასწავლებლები გაკვეთილზე  იყენებს  ისიტს ამისათვის დამჭირდება ერთი კომპიუთერი  რადგან კლასსი ორი მოსწავლეა

გაკვეთილის  თემა
ერეკლე მეფე და ინგილო ქალი


სწავლების  საფეხური  დაკლასი
საბაზო მეექვსე კლასი
ინტეგრირებული   საგნები . მასწავლებლების სახელი და გვარი
ქართული ლიტერატურა და ისტორია
ფატი ქამაშიძე, ბადრი კოჩალიძე
მოსწავლეთა რაოდენობა
ორი მოსწავლე
განსაკუთრებული  მიდგომების მქონე მოსწავლეთა რაოდენობა
კლასში არ არიან განსაკუთრებული მიდგომის მქონე ბავშვები
გაკვეთილის სასწავლო მიზნები  საგნების მიხედვით
იყენებს ფაქტებს ციტატებს საკუთარი მოსაზრების გასამყარებლად .ისტორიული კვლევისას განსაზღვრავს ისტორიულ ფაქტებს  საქართველოს მდგომარეობის შესახებ.მოჰყავს ფაქტები ერეკლე მეფის ბრძოლების შესახებ. განსაზღვრავს ლიტერატურულ და  ისტორიულმოვლენებს,მათ შორის   ურთიერთკავშირს.
 ეროვნული სასწავლო გეგმით განსაზღვრული  მისაღწევი შედეგი/ინდიკატორები
ისტ–ის საშვალებით,ფოტოების,რუკების გამოყენებით ახდენსისტორიულ საკითხების ინტეგრაციას
 აკვირდება და სწავლობს ლოგიკურ გარემოს განსაზღვრავს არსებულ ისტორიულ პრობლემებს.იყენებს კვლევისათვის საჭირო  მეთოდს.
თანმიმდევრობა
/აქტივობა და დრო/
დრო 15წუთი
1 აქტივობა
2 აქტივობა
3 აქტივობა
მასწავლებლებს წინასწარ აქვთ გამზადებული ცხრილი ,რომლის შევსებაც მოუწევთ მოსწავლეებს,ამისათვის მოსწავლეებს ჰყოფს ორ ჯგუფად  ჯგუფებს ევალებათ მოიძიონ გოგებაშვილის ერეკლე მეფის  შესაბამისი მასალები.
შეფასება
ვამოწმებთ ჯგუფურ მუშაობის შეფასებას სადაც წარმოდგენილი იქნება  პრეზენტაციები ,რუბრიკები და აქვეყნებე  lemill.net-ზე მასალების განყოფილებაში და ამ გრაფაში უთითებენ მის ბმულს
საკლასო მენეჯმენტი
საგანმანათლებლო რესურსები
 მასწავლებლები გაკვეთილზე  იყენებს  ისიტს ამისათვის დამჭირდება ერთი კომპიუთერი  რადგან კლასსი ორი მოსწავლეა